magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V Košiciach dnes búrajú bariéry a predsudky.
@ Aktuálne -> Región      May 03 2007 - 16:42 GMT
(TASR) - Na problémy marginalizovaných a hendikepovaných obyvateľov Košíc dnes poukázalo podujatie Spoznaj nás organizované neformálnou skupinou Sociálna platforma združujúcou 13 miestnych mimovládnych organizácií.

"Cieľom podujatia je priblížiť obyvateľom Košíc činnosť mimovládnych organizácií a inštitúcií aktívnych v sociálnej oblasti a ukázať im, s akými problémami sa stretávajú obyvatelia Košíc vylúčení zo spoločnosti pre svoj hendikep či sociálne postavenie," povedala Dáša Frivalská, jedna zo spoluorganizátorov podujatia z regionálnej kancelárie Úradu splnomocnenkyne vlády SR pre rómske komunity v Košiciach.
Súčasťou dnešného podujatia pri Dolnej bráne sú hudobné, tanečné a divadelné vystúpenia členov deviatich mimovládnych organizácií. Program potrvá do večerných hodín.
Sociálna platforma združuje 13 košických mimovládnych organizácií. Vznikla v roku 2005, odkedy spolupracuje s Magistrátom mesta Košice pri riešení problémov hendikepovaných obyvateľov mesta.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk