magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Najviac výjazdov majú hasiči z východu k požiarom suchých tráv a porastov
@ Aktuálne -> Región      Apr 16 2007 - 08:52 GMT
(TASR) - Najviac výjazdov počas uplynulej soboty zaznamenali hasiči Prešovského a Košického kraja k požiarom suchej trávy a krovín.
V Prešovskom kraji vyštartovali jednotky okresných riaditeľstiev Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v jednotlivých okresoch v 36 prípadoch, z toho v dvadsiatichštyroch k spomínaným požiarom. Najrozsiahlejší s predbežnou škodou 100 tisíc korún zaznamenali v lesnom poraste v katastri obce Kamenica v Sabinovskom okrese.

Hasiči z Košického kraja zaznamenali 33 výjazdov k likvidácii požiarov suchej trávy. Najdlhšie - 4,5 hodiny - likvidovali lesný požiar v Košiciach - Bankove s doposiaľ nestanovenou výškou škôd.
Podľa Jozefa Mormáka z Krajského riaditeľstva HaZZ v Prešove okresné riaditeľstvá HaZZ v spolupráci s políciou budú v tomto období oveľa intenzívnejšie monitorovať a kontrolovať lokality, kde dochádza k vypaľovaniu. Pri zistení protizákonného konania - vypaľovania suchých porastov, resp. spaľovania horľavých látok na voľnom priestranstve budú nekompromisne uplatňovať zákonom dovolené sankčné opatrenia. \\\"Výška pokuty pre fyzickú osobu môže dosiahnuť 10 tisíc korún, v prípade právnickej osoby sa môže vyšplhať až do 500 tisíc korún,\\\" uviedol včera pre TASR Mormák.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk