magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

JIHOČESKÉ STRAŠENÍ a VÝCHODOSLOVENSKÉ STRAŠENIE
@ Kultúra -> Literatúra      Apr 14 2007 - 00:03 GMT
V čom sú si juhočeské a východoslovenské strašidlá podobné a v čom sa líšia? Ako sa prejavovali v minulosti a ukazujú sa i dnes? Odpovede na tieto i iné otázky získate ak navštívte podujatie s názvom „Jihočeské strašení a východoslovenské strašenie“. Hosťami akcie, ktorú usporadúva České centrum, sú česko-budějovický spisovateľ Hynek Klimek z Jihočeského klubu Obce spisovatelů a košický spisovateľ Slavomír Szabó z Literárnej spoločnosti pravé orechové. Akcia spojená s autorským čítaním sa koná v utorok 17. 4. 2007 so začiatkom o 16,30 vo Verejnej knižnici Jána Bocatia na Hlavnej 48 v Košiciach. Vstup je zdarma.

Obaja spisovatelia sú známi vyhľadávaním starých povestí, mýtov a legiend. Okrem iného majú dobre zmapované miesta, kde v sa minulosti údajne vyskytovali rôzne mýtické bytosti, prízraky a zjavenia.

Hynek Klimek patrí medzi najvydávanejších českých autorov. Doposiaľ vyšlo jeho osem kníh a je tiež spoluautorom ďalších jedenástich knižných diel. Rovnako je známym scenáristom televíznych dokumentárnych seriálov o záhadných miestach Českej republiky, najmä v oblasti Šumavy.

Slavomír Szabó sa autorsky podpísal na troch knihách, štrnástich rozhlasových poviedkach, je držiteľom viacerých literárnych cien a značnú časť jeho tvorby môžete nájsť na stránkach www.praveorechove.com. Vo svojej tvorbe spracúva staré mýty i skutočné historické príbehy z východu Slovenska.

INFORMAČNÝ SUMÁR

Názov akcie: Jihočeské strašení a východoslovenské strašenie
Usporiadateľ: České centrum v Košiciach
Hostia: spisovatelia Hynek Klimek (ČR) a Slavomír Szabó (SR)
Miesto konania: Verejná knižnica Jána Bocatia, Hlavná 48, Košice
Dátum a čas: 17. 4. 2007 o 16,30   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606