magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Takmer 907 000 dokumentov si vypožičali vlani čitatelia zo ŠVK v Košiciach.
@ Aktuálne -> Región      Apr 12 2007 - 08:50 GMT
(TASR) - Takmer 907 000 knižničných dokumentov si vypožičali vlani čitatelia z košickej Štátnej vedeckej knižnice (ŠVK), ktorá je treťou najväčšou knižnicou na Slovensku, riadenou Ministerstvom kultúry (MK) SR. Vplynulo to zo včerajšieho verejného odpočtu a výročnej správy knižnice za rok 2006, na ktorom sa zúčastnil generálny riaditeľ sekcie kultúrneho dedičstva MK SR Jozef Lenhart.

Podľa odpočtu evidovali vlani v ŠVK 9244 používateľov a takmer 404 000 návštevníkov. Knižničný fond predstavuje v súčasnosti viac ako 2,5 milióna knižničných jednotiek.
Ako informovala pracovníčka ŠVK Štefánia Petercová, knižnica plní celoslovenské úlohy v oblasti bibliografie a buduje celoslovenskú databázu ROMANO zameranú na rómsku tematiku. Je regionálnym strediskom pre normy, patenty a firemnú literatúru. Knižnica vlastní aj 90 000 zväzkov historických fondov, a preto má reštaurátorskú a konzervátorskú dielňu na ich opravu a ochranu. V súčasnosti dielňu rekonštruujú a pripravujú modernizáciu jej technického vybavenia. Špecifickým pracoviskami knižnice je nemecká študovňa Goetheho inštitútu, InfoUSA a Britské centrum.
Knižnica pripravuje zo štrukturálnych fondov EÚ zriadenie Strediska vedecko-technických informácií a viacúčelovej sály v objekte na Pribinovej ulici. S dokončením projektu sa ráta v októbri budúceho roka.
Vlani oslávila košická ŠVK 60. výročie vzniku.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk