magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Pápež Ján Pavol II. bude mať v Košiciach svoju ulicu.
@ Aktuálne -> Región      Apr 05 2007 - 16:47 GMT
(TASR) - Zosnulý pápež Ján Pavol II. bude mať v Košiciach svoju ulicu. Mestská rada (MR) na dnešnom rokovaní prijala návrh všeobecne záväzného nariadenia o zmene názvu ulice Lechkého na ulicu Jána Pavla II.

Pontifik, ktorý v roku 1995 kanonizoval v Košiciach troch mučeníkov - Marka Križina, Melichara Grodeckého a Štefana Pongráca, má už svoj pamätník v košickej mestskej časti Barca. Návrh na zmenu názvu ulice musí ešte schváliť názvoslovná komisia a aprílové mestské zastupiteľstvo (MZ).
Členovia MR prerokovali aj návrh na prvú úpravu rozpočtu mesta Košice na rok 2007, návrh zmeny tarifného systému MHD v Košiciach s účinnosťou od 1. júla 2007 a racionalizáciu siete škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice.
Na najbližšom rokovaní MZ budú poslanci schvaľovať aj poskytnutie dotácie z rozpočtu pre významné tradičné podujatia s medzinárodným dosahom. Ide zatiaľ o akcie v prvom polroku - medzinárodný festival lokálnych televízií Zlatý žobrák 2007, Košická hudobná jar 2007 a Cassovia folkfest 2007.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk