magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

DPMK hospodáril vlani s doteraz najnižšou stratou 20,5 milióna Sk.
@ Aktuálne -> Doprava      Apr 05 2007 - 02:44 GMT
(TASR) - So stratou približne 20,5 milióna Sk uzavrel vlaňajší rok Dopravný podnik mesta Košice (DPMK), čo bol najlepší hospodársky výsledok od roku 1992. Na včerajšom rokovaní ho schválilo riadne valné zhromaždenie tejto akciovej spoločnosti so 100-% účasťou mesta.

V tomto i ďalších rokoch očakáva DPMK spolu s dotáciami za výkony vo verejnom záujme zo strany objednávateľa služieb, ktorým je mesto, vyrovnaný hospodársky výsledok, uviedol dnes na tlačovej konferencii podpredseda predstavenstva Ladislav Vozárik. Podmienkou však je, že košické mestské zastupiteľstvo schváli návrh predstavenstva na zavedenie časovej tarifikácie a zvýšenie cestovného s platnosťou od 1. júla. Ceny MHD sa totiž v Košiciach nemenili od roku 2001. V súčasnosti stojí jednorazový lístok v meste 12 Sk. Po prípadnom schválení úpravy by to bolo 14 Sk za 10 a 17 Sk za 30 minút jazdy. Cenu za hodinovú jazdu zatiaľ nevedel Vozárik spresniť. Vlastníci tzv. elektronickej peňaženky by mali zľavu.
Súčasné predstavenstvo je funkčné dva roky. Za toto obdobie sa mu podarilo znížiť stratu DPMK z 51,3 milióna Sk na 20,5 milióna Sk. Vozárik informoval, že zvýšili produktivitu práce o 9,5 % najmä znížením počtu zamestnancov o 141. Celková dotácia podniku bola v roku 2005 o 35,7 milióna Sk a vlani o 46,3 milióna Sk nižšia ako v roku 2004.
Najviac sa urobilo v skvalitňovaní manažérskeho systému riadenia a jeho efektívnosti. Vozárik informoval, že v DPMK aplikovali informačné a komunikačné technológie pri vybavovaní cestujúcich, riadení dopravného procesu a údržby a opráv. Menej je spokojné predstavenstvo s optimalizáciou jednotlivých liniek podľa požiadaviek verejnosti.
DPMK prevádzkuje spolu približne 230 kilometrov autobusových, električkových a trolejbusových tratí a prepraví ročne viac ako 99 miliónov cestujúcich.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606