magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Mestská rada: Alkohol sa v Košiciach bude piť na verejnosti s obmedzením.
@ Aktuálne -> Región      Mar 15 2007 - 13:56 GMT
(TASR) - Košická Mestská rada dnes schválila návrh na novelizáciu mestského Všeobecne záväzného nariadenia (VZN) č. 78, ktorá by mala namiesto striktného zákazu iba obmedziť požívanie alkoholu na verejných miestach a priestranstvách. Návrhom sa bude ešte zaoberať mestské zastupiteľstvo (MZ) na aprílovom rokovaní.

VZN o čistote a verejnom poriadku prijalo MZ na jeseň minulého roka. Jeho ustanovenie o všeobecnom zákaze požívania alkoholických nápojov však napadol prokurátor, ktorý ho hodnotil ako neprípustný zásah do individuálnych slobôd človeka a navrhol ho zrušiť. Ako uviedol hovorca Magistrátu mesta Košice Tibor Ičo, novela navrhovaná Mestskou radou, je reakciou na protest Krajskej prokuratúry v Košiciach z novembra minulého roku.
Podľa Iča ani v pôvodnom návrhu mesto nechcelo upierať žiadne právo jednotlivca, ale zabezpečiť ochranu spoločensky chráneného záujmu, ktorým je verejný poriadok, zdravý spôsob života a práce obyvateľov mesta a ochrana životného prostredia. Nová dikcia návrhu novely vychádza z uplatnenia zákonnej ochrany obyvateľstva pred zneužívaním alkoholických nápojov. Ich požívanie sa novelou VZN povoľuje len na miestach k tomu uspôsobených, ako sú napríklad mestské rekreačné oblasti a zakazuje napríklad vo verejných parkoch, ihriskách, kostoloch, zdravotníckych zariadeniach, školách a priestranstvách v ich okolí, zdôraznil Ičo.
Košická Mestská rada rokovala aj o problematike sociálneho bývania a úprave organizačnej štruktúry zariadení sociálnych služieb, ako aj o návrhu súvisiacom s rekonštrukciou časti bytového fondu na sídlisku Lunik IX.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk