magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

SOPK je proti rušeniu zdravotných poisťovní a ich redukcii na jeden subjekt.
@ Aktuálne -> Región      Mar 07 2007 - 15:59 GMT
(TASR) - Slovenská obchodná a priemyselná komora (SOPK) je podľa jej predsedu Petra Mihóka proti rušeniu zdravotných poisťovní a ich redukcii na jeden poisťovací subjekt, pretože by išlo o narušenie konkurenčného prostredia na Slovensku.

Podľa Mihóka, ktorý sa dnes zúčastnil na rokovaní valného zhromaždenia (VZ) Košickej regionálnej komory (KRK) v Košiciach, SOPK nemá nič proti tomu, aby sa poistenci štátu prepoistili do jednej zdravotnej poisťovne, pretože platcom je štát. Odmieta však, aby sa to automaticky vzťahovalo aj na rodinných príslušníkov. Za nelogické pokladá tiež riešenie, ak je niekto celý život v jednej zdravotnej poisťovni, zvykol si na jej služby a po odchode do dôchodku by ju musel zmeniť.
SOPK v diskusii k novele Zákonníka práce je proti obmedzovaniu práce na živnosť a nadčasov, ako aj novému postaveniu odborov. "Filozofia týchto zmien nesmeruje ani tak k väčšej ochrane zamestnancov, ako k posilneniu pozície odborov," myslí si predseda SOPK.
Mihók na rokovaní KRK SOPK ocenil jej doterajšie aktivity pri pomoci podnikateľom a zdôraznil, že jej možnosti a význam sú predovšetkým v tom, že susedí s Ukrajinou, kde bude naša jediná schengenská hranica. "Ja vidím hlavný potenciál tohto regiónu v cezhraničnej spolupráci s Ukrajinou a Ruskom najmä po zavedení Schengenského systému," dodal Mihók.
Delegáti KRK SOPK, ktorá má 137 členov, zvolili za jej staronového predsedu na ďalšie päťročné funkčné obdobie Vladimíra Chlebu. Ten za absolútnu prioritu do budúceho obdobia považuje zapojenie KRK SOPK do tvorby regionálnej inovačnej stratégie. Bude sa tak okrem iného diať aj jej participáciou na projekte IT Valley - Údolie informačných technológií v Košiciach, zakladaním podnikateľských inkubátorov a centier excelentnosti, pričom spolupracovať chcú s Košickým samosprávnym krajom.
Za významný úspech KRK SOPK v minulom období považuje Chlebo vytvorenie medzinárodného internetového informačného portálu spolu so srbskými, maďarskými, ukrajinskými a slovenskými podnikateľmi. "Pripravujeme ďalšie projekty spolu s partnermi z krajín V4, ktoré sú zamerané na čerpanie prostriedkov zo štrukturálnych fondov EÚ tak, aby sa Košice stali druhým najvýznamnejším administratívnym a ekonomickým centrom Slovenska," dodal Chlebo.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk