magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Predsedovi KSK radí Odborná rada Rómov
@ Aktuálne -> Región      Mar 06 2007 - 12:22 GMT
(TASR) - Odborná rada Rómov je novým poradným orgánom predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) Zdenka Trebuľu. Členmi rady sú prevažne Rómovia - odborníci z rôznych oblastí podieľajúci sa na riešení problémov rómskych komunít. KSK sa chce spolu s Prešovským a Banskobystrickým krajom stať lídrom v podpore a rozvoji rómskych komunít aj na európskej úrovni.

Úlohou rady je analyzovať aktuálny stav, na základe ktorého rada prijme odporúčania a navrhne opatrenia pre KSK. "Za jeden z najdôležitejších problémov považujeme nedostatočné vzdelávanie a slabú prípravu na povolanie. Riešením by mohli byť internátne osemročné školy s ukončeným učňovským vzdelaním," uviedol dnes pre TASR jeden z členov Odbornej rady Rómov Dušan Šlosár.
Trinásťčlenná rada v budúcnosti počíta s vytvorením dočasných pracovných skupín zameraných na vzdelávanie, kultúru, mládež, zamestnanosť, zdravotný stav a hygienu či ochranu a dodržiavanie ľudských práv.
Najbližšie stretnutie rady pod vedením koordinátora Tibora Železníka sa na pôde úradu KSK uskutoční začiatkom apríla.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk