magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

KSK pripúšťa redukciu lôžok o 694, MZ SR navrhuje znížiť ich počet o vyše 1270
@ Aktuálne -> Región      Mar 05 2007 - 13:42 GMT
(TASR) - Košický samosprávny kraj (KSK) v rámci pripravovanej optimalizácie, resp. reprofilizácie lôžok v zdravotníckych zariadeniach navrhuje znížiť ich počet o 694. Analýza Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR však v Košickom kraji predpokladá redukciu o vyše 1270.

Podľa hovorkyne predsedu KSK Zuzany Bobrikovej regionálna samospráva dospela k tomuto návrhu po pracovných stretnutiach s riaditeľmi jednotlivých lôžkových zdravotníckych zariadení. Návrh predložili ministrovi zdravotníctva a čakajú na jeho stanovisko.
"Z celkového počtu navrhovaných 1281 lôžok na redukciu vypúšťame po konzultáciách s odborníkmi v oblasti psychiatrie 380 psychiatrických lôžok, nakoľko v súčasnosti nie je objektívny dôvod na ich redukciu. Doporučujeme riešiť koncepciu gerontopsychiatrie. V lôžkových zdravotníckych zariadeniach navrhujeme znížiť 694 lôžok v jednotlivých medicínskych odboroch," informovala TASR Bobriková.
Podľa výpočtov MZ SR v roku 2006 bolo v zdravotníckych zariadeniach KSK 5872 lôžok. Podľa najnovších prepočtov však k 1. januáru 2007 KSK eviduje 5792 lôžok, t.j. o 80 menej, ako uvádza analýza MZ SR.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk