magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Útočný futbal má byť na jar novým tromfom košického nováčika.
@ Aktuálne -> Šport      Mar 01 2007 - 07:51 GMT
(TASR) - Prvým jarným zápasom v košickom Čermeli v skupine hrajúcej o titul vo futbalovej Corgoň lige bude v sobotu duel MFK Košice s MFK Ružomberok a hostitelia by ho chceli zvládnuť čo najlepšie. Napriek tomu, že základný cieľ, ako skonštatoval v úvode štvrtkovej tlačovej konferencie generálny manažér Tibor Snak, už ako nováčik postupom do osmičky najlepších splnili.
Nechcú však zostať len pri tom, hoci zima žiadne veľké nákupy nepriniesla. Pribudli iba Nemanja Matič zo Srbska a Kosťa Bjedov z Chorvátska. Niektorí hráči boli síce na skusoch v zahraničí (Vojtaško, Majerník, Jurčo), záujem bol i o momentálne zraneného Bicáka, ale všetci nakoniec zostali v Košiciach.

"Chceme nadviazať na úspešnú jeseň, keď sme medzi elitou ako nováčik skončili tretí. Vďaka klubu sme mali v zime vytvorené také dobré podmienky, aké si vo svojej kariére nepamätám. Možno k tomu prispelo aj počasie a možnosť trénovať doma na umelom trávniku. Chceme na jar potešiť divákov zlepšeným herným prejavom, útočnejším futbalom i za cenu rizika a na úkor toho, že zo začiatku aj môžeme prehrávať. Príležitosť budú dostávať mladí hráči, z ktorých Novák, Jurčo, Kolbas, či dvojica legionárov majú medzi 18-22 rokmi a dostanú šancu prejaviť sa i pre budúcnosť. Záleží iba od nich ako sa jej chopia, ale máme dosť hráčov, ktorí sú naladení na útočný futbal a samozrejme aj víťazne," povedal tréner Košičanov Ján Kozák.
Mužstvo odohralo cez zimu 11 stretnutí, z ktorých 6 vyhralo, dva remizovalo a iba tri prehralo, najviac mu dali zápasy počas sústredenia v Turecku. Kvalitu však posúdia zápasy v Corgoň lige. Ešte v polovici septembra minulého roku zranený kapitán tímu Jozef Majoroš bude zrejme k dispozícii až v odvetnej časti súťaže o titul.
Desaťmilónová investícia do mládeže (v klube majú pod palcom vyše 400 chlapcov) by sa mala po čase vrátiť, ale potrvá to niekoľko rokov. Problémom je však zázemie, štadión Lokomotívy má MFK v prenájme, do ktorého musí navyše neustále investovať (najnovšie do umelého osvetlenia, ktoré podľa nových kritérií nespĺňa parametre), mladí musia trénovať po rôznych okolitých štadiónoch a výstavba nového stánku (zatiaľ sú len pozemky vo VŠA) je zatiaľ v nedohľadne.


Káder MFK: Gejza Pulen, Stanislav Kišš, Patrik Kaminský, Radoslav Školník, Ivan Kozák, Ján Lesniak, Pavol Majerník, Miroslav Sovič, Jaroslav Kolbas, Mário Bicák, Pavol Piatka, Roman Šimko, Peter Bašista, Tomáš Boháčik, Róbert Cicman, Ján Novák, Peter Krakovský, Matúš Putnocký, Pavol Jurčo, Nemanja Matič, Kosta Bjedov.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606