magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Misijná organizácia Roma hodnotila dnes v Košiciach prvý rok činnosti.
@ Aktuálne -> Región      Feb 26 2007 - 09:12 GMT
(TASR) - Rómska organizácia misijných aktivít (Roma), ktorá vznikla v januári 2006 v Poprade z iniciatívy predstaviteľov evanjelickej cirkvi a.v. na Slovensku, hodnotila počas víkendu v Košiciach prvý rok činnosti.

"Na generálnom zhromaždení sme analyzovali situáciu v rómskej misii na Slovensku za účasti iniciátora vzniku Roma, nemeckého misionára Hansa Martina Derna, ktorý pôsobil ako evanjelický farár v Slavošovciach v Gemerskom senioráte," informovala členka občianskeho združenia (OZ) Roma Eva Bombová.
Medzi dominantné aktivity organizácie v uplynulom roku patrila najmä evanjelizačná a misijná práca v rómskych rodinách a osadách napríklad v Rankovciach pri Košiciach, Slavošovciach, Dobšinej a Štítniku v Rožňavskom okrese, Letanovciach a Rudňanoch na Spiši či Liptovskom sv. Petri.
"Súčasťou práce združenia je aj humanitárna pomoc sociálne najslabším rómskym rodinám," doplnila predsedníčka Výboru OZ Roma Viola Fronková.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk