magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Hokej-play-off: Šterbák: "Odznovu ale postupne", Oremus: "Majú medzierky"
@ Aktuálne -> Šport      Feb 26 2007 - 03:11 GMT
(TASR) - Každá hokejová séria v play off, najmä v prvej fáze má svoje špecifiká a platí o nej dvojnásobne, že všetko sa začína odznovu za stavu 0:0. Tak by sa dali vytézovať výroky oboch šéftrénerov pred vzájomným meraním síl prvých Košíc a ôsmej Skalice po základnej časti Slovnaft extraligy.

Košický kouč Ján Šterbák pripomína, že jeho tím sezónu nezačal najlepšie a relativitu výkonnosti zdôrazňuje na príklade Slovana Bratislava: "Naše výkony šli rapídne hore v tom čase, keď Slovan mal hore veľký náskok a málokto rátal s tým, že by ho mohol stratiť. Stalo sa, v športe je všetko možné, od polovice súťaže sme si zapísali veľmi dobrú sériu a postupne sme sa dostali na čelo. Sme tomu radi, no teraz to vôbec nič neznamená, začína sa odznovu, zápasy budú určite vyrovnané, dramatické. Liga bola od úvodu vyrovnaná, čiže aj playoff môže mať podobný charakter." Podľa neho aj u Skalice od určitého času nastal rapídny vzostup výkonnosti: "Jej hráči majú veľmi dobrý pohyb, máme na to nie najlepšie spomienky z domáceho prostredia, keď sme s ňou dvakrát prehrali. Skalica hrá priamočiaro, dynamicky dopredu, organizovane dozadu, dobre hrá presilové hry. Určite aj súper tak ako my nás dobre zanalyzuje, no ideme z pozície prvého miesta a verím, že odohráme pekné stretnutia, lákavé pre diváka a s postupovým efektom.
Kapitán Košíc Peter Bartoš neberie ohľad na to, že hrá prvý z ôsmym: "Naoko možno na nás čaká bezproblémová Skalica, no to je iba na prvý pohľad, zápas i sériu začíname od nula nula. Ťažko povedať, čo bude, my Skalicu určite podceňovať nebudeme, vyhrala u nás dvakrát, treba sa na ňu zodpovedne pripraviť. Ak bude u nás zodpovedne korčuľovať, brániť a hrať to, čo hrala, bude to dosť nepríjemné. Všetci hráči však budú asi viac v play off zodpovední, uvedomujúc si, že aj jeden gól dokáže rozhodnúť zápas. Pohoda v mužstve, dúfam, že potrvá naďalej, pre nás je Skalica súper ako Slovan, musíme sa na ňu vyburcovať, zodpovedne hrať a ukázať dobrý hokej. Máme dobre postavený manšaft, vyvážený, s mladými, starými, skúsenými, čo je naše plus."
Skalický tréner Peter Oremus si dobre uvedomuje, s kým bude mať jeho tím do činenia. Na druhej strane vie, že outsider nemá čo stratiť, najmä po základnej časti, v ktorej to dlho na play off nevyzeralo: "Sme veľmi radi, že vôbec budeme hrať play off. Samozrejme, že si uvedomujeme v akej sme pre týmito zápasmi v pozícii, no každý zápas sa začína od 0:0. Poznáme silu Košíc či už z pohľadu jej obrany, brankára i útoku, je to veľmi dobre poskladaný tím." Oremus prebral mužstvo veľmi skoro po katastrofálnom úvode. Okrem iného s ním dokázal dvakrát uspieť aj na horúcom ľade v Steel Aréne: "Čakajú nás dva zápasy vonku a keď už musíme cestovať tak ďaleko, nejdeme tie zápasy na východ len odohrať, ale pokúsime sa aj niečo uhrať. Náš cieľ máme, ten si ale nechám pre seba. V základnej časti sme v Košiciach dvakrát dokázali zvíťaziť. Aj oni majú vo svojej hre určité medzierky, je na nás, aby sme ich našli a využili v náš prospech."
Po poslednom zápase základnej časti v Nitre, kde tréneri nechali oddychovať až osem hráčov základnej zostavy, cestujú do Košíc v kompletnom zložení a bez zdravotných problémov. Po sobotňajšom predpoludňajšom tréningu sa do Košíc vydali v nedeľu ráno, večer ich už v Steel Aréne čakal tréning.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606