magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

SLÚŠ vyzýva vládu na protest proti poprave bulharských zdravotných sestier
@ Aktuálne -> Región      Feb 12 2007 - 08:43 GMT
(TASR) - Slovenská lekárska únia špecialistov (SLÚŠ) protestuje proti chystanej poprave bulharských zdravotných sestier a zároveň apeluje na všetkých zdravotníkov a vedenia ich organizácií, aby proti nej zdvihli hlas.

"Vyzývame tiež vládu SR, aby odpovedala na výzvu bulharského premiéra a vyslovila protest proti poprave bulharských sestier. Preukáže tak celému svetu, že nepovyšuje svoj ekonomický záujem nad všeobecne platné humánne hodnoty a slovenským zdravotníkom, že chápe ich poslanie v spoločnosti," vyhlásil prezident SLÚŠ Andrej Janco.
Proti tomuto rozhodnutiu líbyjských úradov, ktoré je na úrovni stredovekého kladiva na čarodejnice, protestovali desiatky zdravotníckych organizácií a vlád po celom svete.
"Slovenské zdravotnícke organizácie však, ako obyčajne, mlčia. Pritom stovky slovenských sestier a lekárov celé desaťročia pôsobili práve v Líbyi. V pomeroch, aké tam vládnu, sa celkom ľahko mohlo stať, že rovnaké obvinenie by bolo padlo aj na hlavy našich zdravotníkov," skonštatoval A. Janco na margo situácie.
V bulharskom hlavnom meste sa konajú v posledných dňoch masové protesty proti poprave desiatich zdravotných sestier, ktorá sa chystá na základe vykonštruovaného obvinenia z úmyselného infikovania desiatok líbyjských detí vírusom, spôsobujúcim AIDS.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk