magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Hraničný priechod vo Vyšnom Nemeckom začnú rekonštruovať 19. februára
@ Aktuálne -> Región      Feb 09 2007 - 08:53 GMT
(TASR) - Plánovaná prestavba hraničného priechodu vo Vyšnom Nemeckom, ktorý musí spåňať požiadavky vyplývajúce zo Schengenského dohovoru, sa začne na vývoznej strane zo Slovenska v smere na Ukrajinu najneskôr 19. februára.

Zatiaľ nie je jasné, či sa vďaka prestavbe uzavrie celý colný a hraničný priestor. "Pôjde o rekonštrukciu osobnej dopravy, čo znamená výmenu celého prestrešenia s tým, že nové budú aj jazdné pruhy, ktoré budú spåňať podmienky Schengenského dohovoru," uviedol dnes po rokovaní kompetentných zložiek námestník riaditeľa Colného úradu (CÚ) v Čiernej nad Tisou Ladislav Brada. Dodal, že dva jazdné pruhy vystrieda päť nových - pre autobusy, vozidlá, pre obyvateľov schengenského priestoru a podobne. Prestavba má byť ukončená v decembri, no už v lete príde hodnotiaca komisia overiť systém vybavovania cestujúcich priamo na priechode.
Podľa Bradu si prestavba vyžiada približne 100 miliónov Sk, z čoho asi 45 miliónov Sk pôjde zo Schengenského prechodného fondu a zvyšok zo štátneho rozpočtu.
V súvislosti s rekonštrukciou hraničného priechodu vo Vyšnom Nemeckom bude musieť byť obmedzená alebo presmerovaná doprava. Jednou z možností je uzatvorenie priechodu pre peších, druhou je uzatvorenie priechodu pre peších a osobnú automobilovú dopravu. "Tretia spočíva v tom, že sa bude rekonštruovať iba jedna strana a druhá zostane funkčná," povedal Brada. Dodal, že v prípade uzatvorenia priechodu bude osobná doprava presmerovaná na Ubľu v Sninskom okrese.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk