magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Basketbal: K¤CERO V.O.D.S. Košice - Čevakata Vologda 78:70 v osemfinále EP- SÚHR
@ Aktuálne -> Šport      Feb 02 2007 - 03:56 GMT
(TASR) - V prvom osemfinálovom stretnutí Európskeho pohára FIBA basketbalistiek zdolal slovenský majster K¤CERO V.O.D.S. Košice ruský tím Čevakata Vologda 78:70, hoci na začiatku tretej štvrtiny už viedol dva razy rozdielom dvadsiatich bodov. Odvetné stretnutie zohrajú 8. februára vo Vologde.

K¤CERO V.O.D.S. Košice - Čevakata Vologda 78:70 (46:31)
Zostava a body Košíc: Mazzanteová 17, Jalčová 15, Číkošová a McCarvillová a Jurčenková po 12 (Branzovová 5, Michulková 3, Růžičková 2, Čarnoká) - najviac bodov Volgody: Johnsonová 27, Sokolovská 12, TH: 17/14 - 22/18, fauly: 20:17, trojky: 6:6, rozhodovali: Valovics (Maď.) a Calik (Poľ.), 2500 divákov.
Sľubné päťnásbodové vedenie už v polčase naznačovalo, že domáce basketbalistky sú na dobrej ceste za prvým ruským pohárovým skalpom i náskokom pred odvetným duelom na palubovke súperiek. Vologda sa ujala síce vedenia 2:0, ale potom ju už hostiteľky ani raz k tomu nepustili. Potvrdilo sa, že rýchlosť na Vologdu platí najmä, keď je podložená kvalitnou obranou a úspešnou streľbou. Zo začiatku sa o ňu starali najmä Mazzanteová a Číkošová, postupe sa pridávali aj ďalšie. V prvej desaťminútovke domáce viedli dvakrát po deväť bodov a pred odchopdom do kabín na polčasovú prestávku až o pätnásť. Vyzeralo to nádejne, aj keď bolo jasné, že zápas je fyzicky náročný aj pre Košičanky. Najmä oporu McCarvillovú, ktorá nebola ešte zdravotne celkom fit. Súperky to využili, napriek tomu, že v 23. min prehrávali 31:51 a v 25. min 35:55. Viac sa už domácim nepodarilo náskok zvýšiť, naopak, najmä vďaka Američanke Johnsonovej Vologda znižovala postupne až na konečný rozdiel osem bodov, čo je pre ňu lichotivá prehra pred odvetou a naopak Košičanky môže mrzieť, že neodletia do Ruska s vyšším víťazstvom.
Vladimír Karnay, tréner K¤CERO: "V prvom polčase sme produkovali basketbal európskej triedy. V druhej časti zápasu nám nervozita zbytočne zväzovala ruky. Báli sme sa ísť pod ich kôš, no aj tak si myslím, že výhra o osem bodov nám vytvára dobrú pozíciu pred odvetou u nich. Naša americká pivotka McCarvilleová nastúpila iba so zabazaprením a bolo na jej výkone vidno, že pre zranenie nie je vo svojej koži."   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606