magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Silny vietor spôsobil desaťnásobok porúch v sieti VSE
@ Aktuálne -> Región      Feb 02 2007 - 09:55 GMT
(TASR) - Východoslovenská energetika, a. s., Košice (VSE) zaznamenala začiatkom tohto týždňa desaťnásobné zvýšenie počtu porúch vo svojej distribučnej sústave. Najviac postihnutými boli siete vysokého a nízkeho napätia v lokalitách Poprad, Spišská Nová Ves, Prešov, Stará ¼ubovňa, Trebišov, Michalovce a Lipany. Zvýšený výskyt porúch spôsobil aj väčšie množstvo výpadkov v dodávke elektriny zákazníkom VSE. Vďaka enormnému nasadeniu zamestnancov VSE v teréne sa podarilo odstrániť všetky poruchy na vedení vysokého napätia už v noci z pondelka na utorok.

V oblastiach postihnutých mimoriadnou situáciou mala VSE v tomto období trikrát viac montérov ako pri bežných prevádzkových podmienkach. Výjazdové skupiny montérov VSE odstraňovali v pondelok 29. januára celkom 39 porúch na sieti vysokého napätia a 280 porúch menšieho rozsahu na sieťach nízkeho napätia. Viac ako polovicu z nich odstránili už v pondelok v noci, informoval generálny riaditeľ VSE Norbert Schürmann. Dodal, že odhad škôd na majetku VSE spôsobených víchricou bude úlohou najbližších dní.
TASR informovala hovorkyňa VSE Andrea Danihelová.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk