magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Na rieke Uh v Lekárovciach platí tretí stupeň povodňovej aktivity
@ Aktuálne -> Región      Jan 25 2007 - 09:53 GMT
(TASR) - Tretí stupeň povodňovej aktivity (PA) vyhlásili vodohospodári v stredu večer na rieke Uh v Lekárovciach, ktorej hladina dosiahla 726 centimetrov (cm).

V priebehu noci spomínaný vodný tok stúpol až na 988 cm a ráno o 6. hodine kulminoval pri 986 cm. "V priebehu dnešného dňa očakávame pokles hladín na ukrajinskej strane, ktoré sa podobne ako u nás zdvihli v dôsledku mokrej snehovej prikrývky, oteplenia a výdatných dažďových zrážok," uviedol dnes pre TASR Dušan Mydla z košického závodu Slovenského vodohospodárskeho podniku.
Vodohospodári evidujú od víkendu aj prvý stupeň PA na Latorici, ktorá stúpla od stredy o 13 cm a dnes ráno o 6. hodine dosahovala 586 cm.
Podľa Mydlu vodohospodári očakávajú, že dôjde v dôsledku dotoku Latorice, Laborca a spomínaného Uhu aj k vzostupu hladiny Bodrogu. Od prvého stupňa PA ho delí už len deväť centimetrov.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk