magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Hasiči Košického kraja mali vlani takmer 3690 výjazdov
@ Aktuálne -> Región      Jan 23 2007 - 12:45 GMT
(TASR) - Takmer 3690 výjazdov, z toho 1622 k požiarom a 1760 technických zásahov, mali vlani príslušníci HaZZ v Košickom kraji. Aj keď počet požiarov klesol oproti roku 2005 o približne 450, kraj je v požiarovosti na prvom mieste v rámci Slovenska.

Vlaňajšie požiare spôsobili v Košickom kraji priame škody za približne 117,8 milióna korún a zahynulo pri nich osem ľudí, čo bolo o 10 obetí menej ako v roku 2005. Hasičom sa podarilo zachrániť hodnoty za takmer 637 miliónov korún.
Za najväčšie vlaňajšie pozitívum považuje riaditeľ KR HaZZ Ján Barilla zlepšovanie materiálno - technickej základne. V rámci kraja dostali novú hasičskú a záchrannú techniku v hodnote takmer 80 miliónov korún, informoval dnes na tlačovej konferencii. Darí sa zlepšovať aj priestorové vybavenie HaZZ, keď napríklad v Košiciach odovzdali koncom roka zrekonštruovanú hasičskú stanici s investičnými nákladmi zo štátneho rozpočtu 43 miliónov korún. KR HaZZ má už na tento rok zmluvy na ďalšiu novú techniku, pričom za veľkú výzvu považuje Barilla čerpanie eurofondov na obnovu hasičských staníc, na ktorú poskytne EÚ v rokoch 2007 - 2013 pre Slovensko 1,4 - 1,5 miliardy korún.
Podľa Barillu zlepšili a sprísnili vlani v kraji prevenciu a štátny požiarny dozor. Svedčí o tom aj 80 pokút právnickým osobám a podnikateľom, ktorým za zistené nedostatky uložili sankcie za 726 000 korún.
Medzi najčastejšiu príčinu požiarov patrila vlani v kraji manipulácia s otvoreným ohňom, vypaľovanie trávy a suchých porastov a spaľovanie odpadu a odpadkov mimo skládok. Najväčšie škody - 52 miliónov korún - spôsobil májový požiar skladu nábytku v Spišskej Novej Vsi, len o dva milióny korún menšie boli hodnoty, ktoré vo februári pohltili plamene čínskemu majiteľovi tržnice Koala v Košiciach.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk