magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Prvým Košičanom roku 2007 je Filipko Šuc
@ Aktuálne -> Región      Jan 02 2007 - 09:10 GMT
Len 60 sekúnd čakali Košice na svojho prvého obyvateľa narodeného v roku 2007. Presne minútu po polnoci sa totiž v pôrodnici na Rastislavovej ulici narodil Košičanke Jane Šucovej syn Filip.

„Je to chlap ako hora. Váži 3670 gramov a meria 52 centimetrov. Pôrod prebehol bez komplikácií, mamička aj dieťatko sú v poriadku,“ informoval internetový portál Cassovia.sk primár II. gynekologicko-pôrodníckej kliniky MUDr. Ladislav Rosocha. Malý Filipko je druhým dieťaťom zdravotnej sestry Jany Šucovej a s najväčšou pravdepodobnosťou je prvým Slovákom narodeným v roku 2007. V ostatných košických pôrodniciach, v Šaci ani na Terase, nemali do rána žiadne pôrody.

Mimoriadne pokojnú službu mali košickí hasiči. „Zaznamenali sme jediný výjazd. Krátko po pol piatej ráno sme hasili horiaci kontajner na Sládkovičovej 38,“ dozvedeli sme sa od operačného dôstojníka Hasičského a záchranného zboru npor. Františka Rusnáka.

Ani mestskí policajti nemali počas silvestrovskej noci veľa práce. Riešili len drobné výtržnosti, vyplývajúce z nadmerného množstva vypitého alkoholu.

Aj lekári, ktorí mali pohotovosť na Silvestra a Nový rok, boli s priebehom služby viac-menej spokojní. „Ošetrili sme 11 drobných úrazov. Väčšinou išlo o rezné rany z rozbitých fliaš či menšie popáleniny, ale mali sme aj jedno poranené oko,“ zhrnul MUDr. Peter Čonka z Kliniky úrazovej chirurgie FNLP na Rastislavovej ulici. Aj v traumatologickej ambulancii na Triede SNP ošetrovali len menšie poranenia. „Zdá sa, že Košičania oslavovali Silvestra tento rok pokojnejšie ako po iné roky,“ konštatoval traumatológ Zoltán Sidor.

Marián Gladiš   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk