magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Slovenský zástupca firmy Apple ponúka v Košiciach nekomerčné školenia a tréningy
@ Aktuálne -> Služby      Dec 12 2006 - 10:47 GMT
(TASR) - Spoločnosť Slovak Data Systems, slovenský zástupca amerického výrobcu počítačov Apple, spúšťa od 14. decembra v Košiciach nekomerčný projekt pravidelných bezplatných školení a tréningov.

"Budú to workshopy a tvorivé dielne najmä pre mladých ľudí, ktorí budú mať možnosť vyskúšať si prácu s týmito počítačmi. Sú zamerané hlavne na kreativitu, prácu s videom, fotografiou alebo hudbou, na vytváranie webstránok, ale tiež podcastov, čo je nový fenomén, ktorý sa môže veľmi dobre uplatniť v školstve," informoval TASR zástupca spoločnosti Jozef Litavec.

Apple má na Slovensku výhradné zastúpenie od apríla 2006, pričom zatiaľ jedinú "kamennú" predajňu iStyle má v centre Košíc. Školenia sa tam budú konať pravidelne každý utorok a štvrtok a ich program bude zverejnený v predajni a na webstránke www.apple.sk. Záujemcovia sa môžu na ne prihlásiť alebo ich aj priamo navštíviť. "Budeme ich robiť, aj keď príde iba jeden človek," potvrdil Litavec. Rovnako majú šancu aj mimokošickí záujemcovia, pretože v prípade záujmu väčších skupín študentov, učiteľov alebo členov rôznych združení sú pracovníci spoločnosti pripravení vycestovať a predviesť im možnosti technológie Apple. Školy majú možnosť si počítače na niekoľko dní aj zapožičať.

Podľa Litavca výhodou počítačov Apple je ich stabilný operačný systém, ktorý zabezpečí nielen bezstresové užívanie, ale aj bezpečnú prevádzku bez vírusov. K plusom patrí aj predinštalovaný balík kompletných programov a v neposlednom rade dizajn.

Školiace stredisko vo štvrtok ako prvé predstaví možnosti operačného systému Mac OS X Tiger.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606