magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Na skle maľované vyráža do Košíc - súťažte o 10 vstupeniek
@ Kultúra -> Divadlo      Nov 21 2006 - 13:37 GMT
Košice - Muzikál na Skle maľované príde na východ Slovenska. Po roku od svojho znovuuvedenia vyráža tento mimoriadne dobre známy a obľúbený titul prvýkrát na cesty, aby si ho 2. decembra mohli pozrieť diváci v košickej Steel Aréne.

"Je to prvýkrát, čo muzikál uvedieme mimo Bratislavy," povedala Wanda Hrycová, generálna riaditeľka Novej scény. Tá sa pred časom rozhodla, že práve na Novej scéne nanovo naštudujú muzikál poľských autorov, ktorý žal na Slovensku slávu dlhé roky.
Hoci sa mnohí na to dívali skepticky, predstavenie v novom naštudovaní žne jeden úspech za druhým. Už premiéra sa stretla s mimoriadným ohlasom a odvtedy bolo viac ako 70 repríz odmenených standing ovation.

Pod nový šat muzikálu sa podpísali mnohé známe mená. Režisérom a choreografom predstavenia je Ján Ïurovčík, nový preklad urobil ¼ubomír Feldek. V muzikáli účinkujú viacerí známi herci. V titulných postavách sa aj v Košiciach predstavia Ján Slezák a Mirka Partlová, hrajú tam i Zuzana Tlučková, Marta Sládečková, Marián Labuda ml., Andy Hryc či Ivan Vojtek.

"Jána Ïurovčíka sme oslovili, pretože sme boli presvedčení, že dokáže predstavenie posunúť do 21. storočia. Ale ľudia, ktorí majú radi folklór, určite nebudú sklamaní. Nie je to totiž posun v tom, že by sme z Jánošíka urobili človeka v texaskách a preniesli ho na sídlisko. To v žiadnom prípade. Sú tam ľudové kostýmy i tance. Myslím, že to poteší staršiu generáciu, ktorá môže porovnávať, i mladšiu, ktorá ´Na skle maľované´ ešte nikdy nevidela," prezrádza W. Hrycová.

V muzikáli účinkujú aj tanečníci Sľuku. Svoje si odtancujú i hlavné postavy, ktoré okrem toho na javisku aj zaspievajú všetky známe skladby z tohto muzikálu. "Majú však nové aranžmány."
Kým niekdajšie naštudovanie v hlavnej úlohe s Michalom Dočolomanským bolo lyrickejšie, toto je dynamickejšie. "Publikum určite pohltí. Je tam nádherná muzika, vynikajúce výkony tanečníkov Sľuku, spevákov...," nadchýna sa Janko Slezák alias Jánošík. "Po každom predstavení zhodím dve kilá. Janko Ïurovčík ma totiž nešetril. V druhej polovici mám zbojnícky tanec, kde musím so sľukármi poriadne makať, a hneď potom spievam Lipovú líšku. To dá zabrať," prezrádza Janko, ktorý je predstavením i svojou postavou nadšený.

Rovnako sa z muzikálu teší aj Mirka Partlová. "Je to nádherné predstavenie. Živé, dynamické, s omnoho živšími tancami, spevom naživo, dvojzmyselným humorom. Myslím, že sa bude páčiť všetkým bez generačného rozdielu," dodáva mladá herečka

(ato)

+ + + S Ú  A Ž + + +

Portál CASSOVIA.SK v spolupráci s agentúrou AMADEUS pripravili pre všetkých našich návštevníkov súťaž o 10 vstupeniek na toto jedinečné predstavenie. Päť vyžrebovaných súťažiacich vyhráva po dve vstupenky.

Čo treba urobiť? Stačí ak do štvrtku 30. novembra pošlete e-mail s menom, priezviskom a vašim tel. číslom na adresu mef@box.sk a do predmetu správy (subjektu) uvediete heslo: "SUTAZ". V ten istý deň poobede vyžrebujeme 5 výhercov, ktorých oboznámime o výsledku telefonicky. Zároveň podáme informáciu, kde si majú prísť po vstupenky. Mená výhercov budú uverejnené aj na internete.

Upozornenie:
Ak niekto do súťaže pošle dva a viac e-mailov z rovnakej adresy, bude zo súťaže vyradený. E-maily, ktoré budú obsahovať pripojené prílohy, budú vymazané a nedostanú sa do súťaže!
  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk