magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Castingom v Košiciach sa začali výberové kolá súťaže krásy Miss Slovensko 2007
@ Aktuálne -> Rôzne      Nov 20 2006 - 16:34 GMT
(TASR) - Približne tisícku dievčat očakávajú organizátori 12. ročníka súťaže krásy Miss Slovensko 2007 na siedmich výberových castingoch, ktoré sa začali dnes výberovým kolom v košickom hoteli Slovan.

"Boli by sme spokojní, ak by sa z východného Slovenska dostali do finále aspoň tri dievčatá," vyjadrila želanie riaditeľka súťaže Lucia Hablovičová. Ku kritériám uviedla, že stále je to klasická nerušivá ženská krása, ale nie modelingová. "Budeme radi napríklad, ak dievčatá budú mať aj ženskejšie postavy, čím nemyslím nejaké plnoštíhle, ale keď naozaj to nebude vyslovene modelingový typ," uviedla Hablovičová. Nemá obavy z toho, že niektoré adeptky na titul možno budú mať zopár kíl navyše, ženské tvary a obliny, pretože do finálového večera to môžu upraviť. Upozornila, že prekážkou pri výbere môžu byť niektoré imidžové extrémy, ako tetovanie, nápadný piercing, či farba vlasov.

"Počas e sa dievčatá najskôr predstavia v plavkách. Tie, ktoré prejdú prvým kolom, postúpia do ďalšieho, ktoré pozostáva z krátkeho rozhovoru. Tam zisťujeme ich všeobecný prehľad, znalosť jazykov a komunikatívnosť," spresnila Hablovičová.

Vlani neboli s počtom uchádzačiek na castingu v Košiciach organizátori spokojní, ale "vyrovnali" to východniarky na bratislavskom castingu, ktoré v Bratislave študujú. Výhodou výberových kôl totiž je, že krásky sa môžu na nich zúčastniť aj bez prihlášky na tom castingu, ktorý im z geografického i časového hľadiska najviac vyhovuje.

Z Rožňavy prišla na výberový casting 21-ročná atraktívna študentka Lucia Liptáková. Podľa vlastných slov sa prihlásila sama, pretože je to jej životný sen vyhrať takúto prestížnu súťaž a "prečo to teda neskúsiť".

Vrelo odporúča dievčatám skúsiť šťastie Miss 2006 Magdaléna Šebestová. "Ten môj rok kraľovania bol úžasný a keby sa dal vrátiť čas, urobila by som to znova," uviedla Šebestová, ktorá tentoraz zasadla spolu s Hablovičovou, Jozefom Oklamčákom z produkčného domu Forza a fotografom Jakubom Klimom do poroty.

Kým víťazka a Miss Slovensko 2007 dostane ako obvykle honorovanú zmluvu s Produkčným domom Forza na milión korún, prvá vicemiss si odnesie zmluvu na 150 tisíc a tretia na 100 tisíc korún. Finančné výhry však budú len časťou prémií, ktoré môžu zatiaľ neznáme finalistky získať.

Z niekoľkých desiatok dievčat vybraných na castingoch v Košiciach, Poprade, Banskej Bystrici, Žiline, Trenčíne, Nitre a Bratislave vzíde na neverejnom bratislavskom semifinále tucet finalistiek.

Finálová zostava sa na verejnosti po prvýkrát predstaví v piatok 12. januára 2007 a vyvrcholením dvanásteho ročníka súťaže MISS Slovensko 2007 bude slávnostné finále v priamom televíznom prenose.

Východniarky vždy hrali významnú úlohu v súťažiach krásy. Prvou československou Miss v roku 1967 bola napríklad Košičanka Alžbeta Štrkulová - Šebová, druhou v roku 1989 Prešovčanka Ivana Christová. Miss Slovensko 2004 Mária Sándorová pochádza z Čane v okrese Košice- okolie a významné úspech dosiahla aj na medzinárodných mólach krásy ďalšia Košičanka Mirka Luberdová.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk