magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Z Iňačovských rybníkov poputuje na predvianočný trh asi 60 ton rýb
@ Aktuálne -> Služby      Nov 15 2006 - 10:10 GMT
(TASR) - Na predvianočný trh ponúkne rybničná sústava Senné/Iňačovce v Michalovskom okrese zhruba 60 ton rýb. Ponúkanú produkciu predstavuje z 99 % kapor, zvyšok tvoria tolstolobiky, amury a šťuky.

Vylovené ryby sa odbahňujú v sádkach, v nadchádzajúcich týždňoch poputujú k odberateľom. Spoločnosť DONA Veľké Revištia, ktorá obhospodaruje uvedené rybníky patriace k najväčším na Slovensku, dodá vylovené ryby hypermarketom a zazmluvneným drobným predajcom.

"Podstatná časť produkcie z našich rybníkov smeruje na zarybňovanie slovenských revírov, ale aj do krajín Európskej únie," uviedol dnes pre TASR vedúci rybničnej sústavy Martin Vaľo.

DONA, s. r. o., Veľké Revištia, obhospodaruje rybničnú sústavu pozostávajúcu z 27 rybníkov rozprestierajúcich sa na ploche 480 hektárov. V tomto roku investovala do opravy sadiek a rekonštrukcie rybničných hrádzí asi 4 milióny Sk.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606