magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Fortent spolu s Ness Technologies zakladá v SR vývojové centrum v Košiciach
@ Aktuálne -> Služby      Nov 13 2006 - 06:07 GMT
(TASR) - Spoločnosť Ness Technologies, Inc., globálny dodávateľ služieb a riešení v oblasti informačných technológií, oznámila, že zakladá rozšírené vývojové centrum so spoločnosťou Fortent, ktorá sa špecializuje na technológie proti praniu špinavých peňazí, riešenie Poznaj svojho zákazníka, ako aj na technológiu detekcie podvodov. Nové vývojové centrum je umiestnené v softvérovom vývojovom centre spoločnosti Ness v Košiciach.

Založenie centra je súčasťou viacročnej zmluvy medzi spoločnosťami Fortent a Ness Technologies. Nové košické centrum s názvom Fortent Extended Development Center (Rozšírené vývojové centrum Fortent) dopĺňa existujúcu organizáciu Výskumu a vývoja (R&D) spoločnosti Fortent v Atlante a Londýne. Ness bude pomáhať organizácii R&D spoločnosti Fortent pri budovaní tohto centra, zameraného na vývoj produktov novej generácie, poskytnutím svojej infraštruktúry, zdrojov a skúseností s technológiou bankových a finančných služieb.

Spoločnosť Ness Technologies otvorila svoje európske vývojové centrum v Košiciach v júli 2005. Centrum ponúka služby založené na R&D, QA/testovaní, údržbe a technickej podpore. Svoje služby upravuje podľa špeciálnych požiadaviek každého klienta používaním flexibilných servisných modelov čerpajúcich z praxe spoločnosti Ness. Pokiaľ ide o Výskum a vývoj (R&D), offshore centrum v Košiciach funguje podľa dodávateľského modelu spoločnosti Ness, ktorý chráni duševný majetok nezávislých dodávateľov softvéru a maximalizuje výhody offshoringu.

Ness Technologies je globálnym dodávateľom služieb a kompletných riešení v oblasti IT, ktoré zákazníkom pomáhajú zvyšovať konkurencieschopnosť a efektivitu. Ponúka široké portfólio riešení a služieb, vrátane outsourcingu a offshore, systémovej integrácie, vývoja softvéru na zákazku, preverovania kvality, poradenstva a školení. Spoločnosť má vyše 7 200 zamestnancov v 15 krajinách. Medzi jej partnerov patrí celosvetovo vyše 100 popredných dodávateľov softvéru a hardvéru.

Spoločnosť Fortent dodáva finančným inštitúciám na celom svete celopodnikové riešenia pre riziká a dohľad. Prostredníctvom vyspelých systémov na monitorovanie a detekciu, ktoré boli schválené American Bankers Association, spoločnosť Fortent poskytuje riešenia proti praniu špinavých peňazí a podvodom, ako aj riešenie Poznaj svojho zákazníka (Know Your Customer), ktoré je možné integrovať do existujúcich obchodných postupov. Medzi klientov spoločnosti Fortent patria Barclays, Lloyds TSB, The Royal Bank of Scotland, HBOS, The Co-operative Bank, BNP Paribas, JP Morgan, Société Générale, First Hawaiian Bank, The Bank of New York, UBS, a Washington Mutual.

TASR o tom informovala Zuzana Hajdučková zo spoločnosti NESS Slovensko, a. s.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606