magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Obchodný reťazec AHOLD otvoril pre zamestnancov dve školiace centrá v SR
@ Aktuálne -> Služby      Jul 17 2006 - 10:25 GMT
(TASR) - Obchodný reťazec spoločnosti AHOLD Retail Slovakia, ktorá prevádzkuje obchodné reťazce Hypernova a Albert, otvorila pre zamestnancov v Bratislave a Košiciach školiace centrá. Tréning priamo na pracoviskách zabezpečuje 8 odborníkov, po 4 v každom meste.

"Cieľom týchto trénovacích centier je naučiť zamestnancov lepšie komunikovať so zákazníkmi a zvládať činnosti súvisiace s predajom tovaru na vysokej odbornej úrovni," uviedol riaditeľ spoločnosti František Csivre.

Školiace strediská zabezpečujú tréningy pre pracovníkov pokladní, oddelení ovocia a zeleniny, pekární a oddelení mäsa. Výber týchto úsekov súvisí s tým, že vedenie spoločnosti Ahold ich považuje za najdôležitejšie z hľadiska osobného kontaktu so zákazníkmi. "Aby sa ľuďom dobre nakupovalo, naše prevádzky potrebujú dobrú prezentáciu výrobkov, zaujímavú ponuku a profesionálnych pracovníkov," dodal riaditeľ.

Školiaci proces sa týka nových aj súčasných zamestnancov. Tréningy kladú dôraz na praktickú stránku kontaktu so zákazníkmi. Zamestnancov učia, ako riešiť sťažnosti a reklamácie, aranžovať a skladovať tovar, označovať výrobky, pripraviť oddelenie pred otvorením, alebo dodržiavať predpísanú hygienu. Školiace strediská od konca júna na úsekoch pokladní preškolili 123 ľudí.

Školiace centrá majú naučiť európskym štandardom tak predavačov a predavačky prichádzajúcich do priameho kontaktu so zákazníkmi, ako aj ich riadiacich pracovníkov.

AHOLD Retail Slovakia je dcérskou spoločnosťou nadnárodnej spoločnosti Royal Ahold (Amsterdam). Na Slovensku prevádzkuje 22 hypermarketov Hypernova a 3 supermarkety Albert. Spoločnosť zamestnáva viac ako 2 000 ľudí, ktorí vlani obslúžili takmer 21 miliónov zákazníkov.

Informáciu TASR poskytla manažérka pre komunikáciu k. s. AHOLD Retail Slovakia Diana Stanková.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606