magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Rekonštrukcia námestia neohrozí organizáciu 51. Spišských trhov
@ Aktuálne -> Región      Jun 13 2006 - 15:28 GMT
(TASR) - Rekonštrukcia časti námestia v Spišskej Novej Vsi neohrozí organizáciu tradičných Spišských trhov, ktoré sa budú konať 13. až 16. júla.

Primátorka Anna Fedorová dnes na tlačovej besede ubezpečila, že rekonštrukčné práce na Letnej ulici by mali byť hotové do konca júna. Na rozdiel od vlaňajšieho ročníka budú tohtoročné už 51. Spišské trhy o niečo skromnejšie. Nie však počtom účastníkov. Doposiaľ sa prihlásilo vyše 300 trhovníkov. Mesto očakáva asi 500 predajcov. Poplatky v porovnaní s vlaňajškom nezvyšovali. Za meter štvorcový plochy zaplatia trhovníci do dvetisíc korún.

Na organizáciu Spišských trhov vynakladá mesto asi milión korún, ktoré sa však vrátia, keďže podujatie je ziskové. V závislosti od počasia navštívi tradičné trhy v centre Spišskej Novej Vsi počas štyroch dní asi pol milióna ľudí.

V rovnakom termíne sa konajú v Spišskej Novej Vsi aj Spišské výstavné trhy zamerané predovšetkým na stavebníctvo a bývanie a v Kežmarku bude prebiehať festival Európske ľudové remeslo.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk