magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Povodne na východe skomplikovali aj dodávku pitnej vody
@ Aktuálne -> Životné prostredie      Jun 05 2006 - 10:22 GMT
(TASR) - Výdatné dažde a zvyšovanie hladín vodných tokov skomplikovali vo viacerých obciach na východnom Slovensku dodávku pitnej vody. V niekoľkých povodňami postihnutých oblastiach bolo nutné zabezpečiť náhradné zásobovanie obyvateľstva cisternami.

Podľa informácií výrobno-technického riaditeľa Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti (VVS) Rudolfa Kočiška voda zaplavila niekoľko vodárenských objektov v Bardejovskom okrese a vo Vranove nad Topľou. Odstaviť bolo nutné aj čistiareň odpadových vôd v Kendiciach pri Prešove a v Komárovciach, ktorá slúži pre mesto Sobrance. Zaplavené sú aj vodné zdroje na území Brezovička, pri Košiciach je odstavená čerpacia stanica Tepličany a Sokoľ a zaplavená a odstavená je aj úpravňa vody v Poproči.

Najvážnejšia situácia hrozila v Stropkove, kde došlo k zaplaveniu ôsmich studní pri rieke Ondava, zásobujúcich mesto. Vodárenská spoločnosť však operatívne zareagovala a postupným dopĺňaním vodojemu cisternami zatiaľ nedošlo k prerušeniu dodávky vody pre Stropkovčanov.

Zaplavené sú však vodné zdroje pre skupinový vodovod v Miňovciach, Turanoch nad Ondavou, Kelči a tiež vodný zdroj pre obec Nižná Olšava.

Vo VVS predpokladajú, že zlepšením počasia a znížením hladín vodných tokov sa situácia stabilizuje a čoskoro budú môcť dodávku vody zabezpečovať štandardným spôsobom.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606