magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Vychutnajte si ródeo Pri súdkoch
@ Kultúra -> Oznamy      Aug 16 2002 - 08:25 GMT
Milovníci westernu a krásnych koní si na svoje prídu v nedeľu 25. augusta Pri súdkoch. Približne dvadsať koní do Košíc prinesie poštu a nasledovať budú ukážky disciplín ródea a westernová šou. Program začína o 13,00 a príjazd koní s poštou sa očakáva o 16,00.

Dovoz pošty prostredníctvom koní nie je priamy následok početných záplav, ale výsledok spolupráce slovenskej vetvy Pony Expresu – konskej pošty, ktorá prinesie skutočné poštové zásielky, pričom mnohé z nich budú až z Nemecka.

„Je to piaty ročník a jazdí sa cca 2300 kilometrov cez Nemecko, Česko a Slovensko. Jazdci sú na ceste vo dne aj v noci, pretože trasu musia prejsť za 9 dní. Úseky sú rozdelené po 20 kilometrov, jeden úsek idú dvaja jazdci a dva kone. Potom odovzdajú poštu ďalším jazdcom a tak to pokračuje. Dojazd absolvuje asi 20 koní,“ uviedol za organizátorov akcie Boris Farkašovský.

Pre Košičanov, ktorí nepoznajú krčmu Pri súdkoch dodávame, že sa nachádza na brehu rieky Hornád pred ahanovcami. Najlepšie spojenie DPMK je autobusom č. 14.

sivo
16. 8. 2002   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk