magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V Trebišove otvorili centrum, ktoré má spríjemniť ženám materskú dovolenku
@ Aktuálne -> Región      Apr 26 2006 - 16:11 GMT
(TASR) - Spríjemniť pobyt žien s deťmi na materskej dovolenke je cieľom Materského centra Sedmokráska, ktoré dnes otvoril Územný spolok Slovenského červeného kríža v Trebišove.

Centrum má vytrhnúť ženu z denného stereotypu a ponúknuť jej oddych, zábavu a vzdelávanie. "Plánuje vybudovať trojgeneračné zariadenie, pretože v zahraničí sú starkí integrovaní s mladými ľuďmi a u nás je to opačne, radšej tých starých izolujeme," uviedla dnes pre TASR riaditeľka centra Libuša Babuláková. Dodala, že ak najstarší aj imobilní ľudia budú spolu s deťmi, zabudnú na starosti a predåžia si jeseň života.

Novootvorené centrum zabezpečí pre mamičky logopéda, poradenstvo, opatrovateľskú službu, pedikúru, vodoliečbu, masáž a podobne. Zároveň ponúka možnosť zapojiť sa aj do manuálnych zručností. "V tkáčskej dielni budeme tkať domáce koberce a prestierania," doplnila Babuláková. Dodala, že po uplynutí materskej dovolenky si môžu ženy, ktoré prejdú kurzom, otvoriť živnosť.

Vzniku centra predchádzal prieskum, ktorý ukázal, že v meste žije 795 žien na materskej dovolenke.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk