magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Obyvatelia Ladmoviec a Brehova majú obavy z vysokých hladín vodných tokov
@ Aktuálne -> Životné prostredie      Apr 03 2006 - 08:09 GMT
(TASR) - Obavy z vysokých vôd Bodrogu, na ktorom platí stav ohrozenia, a Ondavy pretrvávajú u obyvateľov obcí Ladmovce a Brehov v Trebišovskom okrese.

Šesť rodinných domov, pivničné priestory, poľnohospodárske budovy a zhruba 30 hektárov poľnohospodárskej pôdy zaplavil doposiaľ rozvodnený Bodrog v Ladmovciach. "Takáto situácia sa opakuje z roka na rok, takže našich vyše 300 obyvateľov si už zvyklo," uviedol dnes pre TASR starosta obce Štefan Barany. Dodal, že zo zatopených budov stihli odviezť poľnohospodárske zvieratá na bezpečné miesto. Podľa starostu sa situácia upokojila, od polnoci z nedele na pondelok vody Bodrogu mierne klesli.

V obci Brehov pravidelne monitorujú vyše 20-ročnú hrádzu pri Ondave. Priesaky, ktoré vznikli asi na kilometrovom úseku v jednej časti dediny, donútili tamojšiu samosprávy, aby prijala opatrenia. "Voda, ktorej hladina dnes klesla asi o šesť centimetrov, ohrozovala vyše 20 domov, preto sme za asistencie aktivačných pracovníkov hrádzu vrecovali," povedal Karol Kucharčík. Doplnil, že v prípade ďalšieho stúpania hladiny Ondavy sú pripravení v spevňovaní hrádze pokračovať.

Viacero zo 630 obyvateľov obce má zaplavené pivničné priestory. Ide však o spodné vody, ktoré znepríjemňujú život tamojšieho obyvateľstva pravidelne v jarných mesiacoch.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606