magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Hladiny vodných tokov na východe Slovenska majú stúpajúcu tendenciu
@ Aktuálne -> Životné prostredie      Mar 28 2006 - 11:55 GMT
(TASR) - Výraznejší vzostup hladín vodných tokov v povodí Bodrogu a Hornádu zaznamenávajú po oteplení a dažďových zrážkach vodohospodári košického závodu Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP).

Druhý stupeň povodňovej aktivity (PA) pretrváva na rieke Latorica vo Veľkých Kapušanoch, ktorej hladina v ďalších dňoch v dôsledku topenia sa snehu na ukrajinskej strane bude stúpať. "Dnes vyhlásime druhý stupeň aj na Bodrogu v Strede nad Bodrogom," uviedol pre TASR vedúci odboru prevádzky SVP Ondrej Hanzok. Dodal, že druhé stupne PA platia aj na čerpacích staniciach vnútorných vôd nachádzajúcich sa na Východoslovenskej nížine. Druhé stupne platia tiež na Toryse v Košických Olšanoch, na Hornáde v Smižanoch, na Trnávke pri Trebišove a na Zemplínskej šírave. K spomínanému stupňu sa blížia aj hladiny Hornádu v Ždani a Ondavy v Stropkove.

Prvé stupne PA zaznamenali vodohospodári na Topli v Hanušovciach a na Uhu v Lekárovciach. Tretí stupeň platí od pondelka na potoku Mlynica v Lúčivnej a druhý stupeň PA na Velickom potoku v Poprade.

Podľa Hanzoka sú na prítok vôd pripravené aj vodné a vodárenské nádrže na východe Slovenska. Zásobný objem Zemplínskej šíravy je naplnený na 58, Domaše na 80, Ružína na 77, Dobšinej na 65, Bukovca na 91 a Stariny na 87 percent.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606