magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Predstavenie

Róbert Mižov sa zaoberá ručnou brašnárskou výrobou, čo zahŕňa ručné farbenie, ručné šitie i vyrezávanie umeleckých obrazov do kože. Využíva ornamentálne vzory, obrazy typické pre slovenský folklór, ale i podľa vlastných návrhov, prípadne motívov rozličných etnických skupín sveta. Jeden a ten istý obraz nikdy nevyrezáva dvakrát, takže každý výrobok je neopakovateľný.

Vo svojej tvorbe sa venuje výrobe opaskov, brašien, spon do vlasov a puzdier rôzneho druhu. Na svoje produkty dáva doživotnú záruku!

Jeho aktivity smerujú k zriadeniu centra súčasného ľudového umenia, v ktorom bude možné získať i výrobky keramické, výrobky z prútia, patch work (výrobky z recyklovaných textílií), drevorezby, obrazy na skle, či obrazy insitného umenia.

 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk