magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Róbert Mikula
Majster čínskych bojových umení

kontakt:

majstra Róberta Mikulu zastupuje agentúra
Eagle21 agency
Piaristická 2
949 24 NITRA
tel./fax: +421/37/6542 347
e-mail: zverina@eagle21agency.com
domovské stránky: Black Eagle

Predstavenie

Majster bojových umení Róbert Mikula vo veku 18 rokov opustil Slovensko, aby mohol cvičiť u čínskeho majstra v Mníchove. Asi jeden a pol roka prijímal prácu všetkého druhu, len aby si dokázal našporiť 50 dolárov na jeden a pol hodinový tréning u majstra kung - fu Wang-Shi-Ju.

Uňho sa ďalej zdokonaľoval a naučil nové bojové techniky: zuiqu quan (opitý majster), chin-na (umenie úchopov), zbrane čínskych bojových umení (palica, meč, čínska šabľa, krátka a dlhá halapartňa, trojitý nunchaku, čínsky bič a niekoľko ďalších), a chi-kung (využitie vitálnej životnej energie).

Už po štrnástich mesiacoch trénovania pod dohľadom majstra začal s exhibíciami vo Švajčiarsku, Nemecku a Rakúsku. V rokoch 1991 až 1996 sa úspešne živil v bojových arénach v zápasoch v štýle full-contact. Teda extrémne zápasy, v ktorých sa prehra dáva najavo len odpadnutím jedného zo súperov, alebo úderom dlane o zem na znak, že sa vzdáva. Rozhodca v takýchto zápasoch nerozhoduje, sú povolené tvrdé bojové techniky aj v čase, keď leží súper na zemi. Takéto zápasy však nie sú v Nemecku ilegálne, usporadúva ich organizácia Black And Red Dragon.

Zo zápasenia dobre finančne prosperoval, zo 72 bojov prehral len 4 krát. Potom sa rozhodol, že pokračovať bude v zdokonaľovaní ovládania energie chi-kung, kung-fu exhibíciách a výučbe kung-fu, tai-chi a chi-kung.

Ovládanie energie čchi-kung rozviedol do nebývalých rozmerov, čo potvrdil aj dvoma svetovými rekordmi s ašpiráciou na zápis do Guinnessovej knihy rekordov. S kópiou opretou ostrím o krk tlačil 13,3 ton ťažké vagóny. Raz do vzdialenosti 70 a druhý krát do vzdialenosti 80 metrov.

V súčasnosti sa venuje výučbe žiakov kung-fu v Asociácii Shaolin Kung-Fu. Na exhibíciaách vystupuje pod umeleckým menom Black Eagle.

Chronológia výkonov

- víťaz svetového pohára
- víťaz Wienna Open
- 3.miesto GRAND CHAMPIONS Shaolin Kung-Fu
- 3. miesto Praha OPEN CHAMPIONS Kumite Full Contact
- Kung-Fu 2x medzinárodný šampión
- Držiteľ svetového rekordu a zápisu do Guinnessovej knihy rekordov - potlačenie 13 ton 300 kg vagónu ostrou kópiou krčnou jamkou do vzdialenosti 80m a 70cm
- profesionálny majster čínskej liečebnej gymnastiky TAI-CHI CHI KUNG
- profesionálny majster čínskych bojových umení SHAOLIN KUNG-FU

Ďalšie linky Róberta Mikulu na Cassovia.sk: Košice sa stanú svedkami jedinečnej show SHAOLIN NIGHT a rekordu s nárokom na zápis do GUINNESSOVEJ KNIHY REKORDOV profilový rozhovor pred veľkou košickou exhibíciou, máj 2002
Róbert Miklua v lexikóne Kto je kto v Košiciach

 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk