magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košický občiansky kruh

Kontakt:

Michal Kravčík
e-mail:kravcik@ludiaavoda.sk
mobil: 0905 482 099

AKTUALITY

Vyjadrite svoj názor - navštívte diskusné fórum so 16-timi témami
Message board Košického občianskeho kruhu a www.cassovia.sk

Košický občiansky kruh

Občianska iniciatíva Košický občiansky kruh chce pomôcť pri pestovaní hodnôt, ktoré sa po novembri 1989 vytratili nielen z Košíc, ale z celej našej spoločnosti. Obnovme hodnoty, za ktoré sme pred 14. rokmi stáli na uliciach. Snažme sa o to, aby politici načúvali, čo trápi občanov. Kvôli tomu tu predsa sú.

Mesto Košice je druhým najväčším mestom Slovenska s pohnutou históriou. Predovšetkým v 20. storočí, keď sa z rôznych politických dôvodov postupne ocitlo na území siedmych štátnych celkov. Napriek pohnutej histórii mesta, jeho občania vždy dokázali naštartovať programy, ktoré boli v prospech vitálnej ekonomiky, sociálnej spravodlivosti, kultúrne bohatému životu a zdravému životnému prostrediu. Išlo vždy o výsledok zodpovednej diskusie všetkých zainteresovaných na úrovni mesta.

Čas potvrdil, že keď sa takýto spoločenský dialóg prerušil, Košice sa dostávali do úpadku. Preto je vhodné, aby sa košická pospolitosť zamyslela, ako naštartovať proces dialógu, ktorý by opäť umožnil pestovať toleranciu, znášanlivosť i úctu, s hľadaním východiska. Aby sme riešili to, čo občanov Košíc najviac trápi.

Na spoločné diskusie o problémoch mesta sú prizývaní zástupcovia štátnej správy, samosprávy mesta, zástupcovia zodpovedných rezortných podnikov a radoví obyvatelia Košíc a okolia. Správy o jednotlivých stretnutiach Košický občiansky kruh avízuje prostredníctvom www.cassovia.sk.

Našou ambíciou je vhodným, kultivovaným spôsobom tvoriť priestor, aby občania hovorili a politici načúvali. Ambíciou je definovať očakávania. Ak Vás táto myšlienka oslovuje, nájdite si čas. Stojí to za to.

 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk