magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

 
Čo je to Go?

Drevo a kamen, kruhy a ciary, cierna a biela. Z týchto jednoduchých prvkov vzišla hra s popularitou trvajúcou 40 storocí. Hra je taká jednoduchá, až je fascinujúca, taká fascinujúca, že mnohí venovali jej zvládnutiu svoje životy.

Go - hra čínskych panovníckych dvorov, šoguna, samurajov a mníchov vo feudálnom Japonsku. Krása Go sa vyvíjala ovela dlhšie ako u ktorejkolvek inej hry. Možno táto nádherná hra rozvinie vaše poznávacie a pozorovacie schopnosti.

Go je starobylá dosková hra pre dvoch hráčov, pokladaná mnohými za najstaršiu abstraktnú strategickú hru. Pochádza z Ďalekého východu, jeho vek sa odhaduje na 4-5 tisíc rokov a je pravdepodobne najstaršou hrou hranou nepretržite v podstate v tej istej podobe až dodnes. Hoci má jednoduché pravidlá, velký počet možných variánt každého ťahu robí Go ďaleko komplexnejšou hrou ako je šach. Go je územná hra, v ktorej sa súperi snažia ohraničiť svojimi kamenmi co najviac volných priesečníkov hracej dosky. Počas hry je tiež možné zajímať súperove kamene. Postupne ako sa doska plní kameňmi, odohrávajú sa na nej striedavo útok a obrana, vpád i ústup, prenasledovanie a únik. Hra končí, keď sú územia hráčov jednoznačne vymedzené. Víťazí ten, kto získal väčšie územie.

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606