magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Bobová dráha v Kavečanoch je prvá atrakcia svojho druhu postavená na Slovensku. Ide o športovo-rekreačné zariadenie určené pre deti aj dospelých. V nerezovom žľabe sa z kopca spúšťate na vozíkoch, ktorých rýchlosť môžete regulovať ručnou brzdou.

Dráha je dlhá 800 metrov a odvážni borci na nej jazdia aj 50 až 60 km rýchlosťou. Má 9 extrémnych zákrut, prechádza cez tri terénne zlomy a 3 tunely. Priemerný sklon trate je 28 percent.

Bobová dráha je otvorená denne od 9.00 do 19.00. V čase návštevnosti a pekného počasia i dobrej viditeľnosti býva zvyčajne prevádzkovaná ešte dlhšie. Samozrejme, v čase búrok, prípadne v zime, keď je krajina pod snehom, dráha nepremáva.

Deti vo veku do 6 rokov musia jazdu absolvovať len v sprievode staršej osoby, čo však nie je problém, pretože vozík zoberie naraz aj dve osoby. Výťah vás potom od pokladne vytiahne na štart, kde pokračujete regulovaným samospádom podľa toho, akú rýchlosť si zvolíte. Dynamika, adrenalín a vietor vo vlasoch tomuto zážitku zvyčajne nechýbajú.

Dráha je situovaná nad parkoviskom pred vstupom do areálu ZOO Kavečany. Mestskou hromadnou dopravou je najdostupnejšia autobusovou linkou č. 29.

Prevádzkovateľom dráhy je spoločnosť Tihama, kde môžete získať bližšie informácie na t.č. 055/633 49 01.

Dráhu v Košiciach postavila nemecká spoločnosť Wiegand.

 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk