magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Bikrosová dráha

Bikrosová dráha sa nachádza na Furči, v mestskej časti Košice - Dargovských hrdinov. Nájdete ju na Lidickom námestí, na druhej strane cesty - približne oproti poliklinike.

Jej dĺžka je 390 metrov, má sedem zákrut a jedenásť skupín prekážok - lavice, dvojskoky, trojskoky a šesťvlnu.

Dráha slúži verejnosti i pre organizovanie tréningov a súťaží bikrosu. Je vhodná aj pre horské bicykle a pre deti. Je však potrebné dbať na vhodné vybavenie, medzi ktoré patria - prilba, chrániče, rukavice, dlhé nohavice a rukávy na tričkách.

Dráha vznikla využitím prebytočnej zeminy pri výstavbe hypermarketu Tesco. Stavba na Lidickom námestí začala v roku 1999, posledné úpravy v roku 2000 a v apríli 2000 sa tu konali už prvé preteky. Na Slovenskom pohári v duele pre horské bicykle trať otestoval aj reprezentant SR, finalista svetového pohára v pretekoch na horských bicykloch Filip Polc.

Na dráhe trénuje aj BMX klub Košický šarkaň.

 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk