magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Divadelná a šermiarska skupina ARAMIS

Kontakt
Zdenka Dvořáčková
0918 167 377
zdenka.dvorackova@netkosice.sk

Vedúci:
Pavel Valouch
0907 908 725

Zástupca:
Stanislav Nagy
0905 123 461
stanislavnagy@netkosice.sk

DOMOVSKÉ STRÁNKY: http://dass-aramis.sk

Divadelná a šermiarska skupina ARAMIS

Divadelná a šermiarska spoločnosť Aramis vznikla v roku 1996.

Jej činnosť je zameraná na dejiny európskeho vojenského umenia od obdobia gotiky cez renesanciu až po baroko.

Vo svojej prezentácii zahŕňa i obdobie dobývania severnej Ameriky do roku 1860.

Táto spoločnosť je dobrovoľným, záujmovým, nepolitickým a nezávislým združením. Členstvo je založené na princípe rovnosti. Cieľom spoločnosti je poznávať, nacvičovať a predvádzať hrané fragmenty dejín európskeho vojenského umenia, ako aj prispievať k rozvoju poznania histórie.

Divákovi ponúka krátke ucelené príbehy, v ktorých sa snaží zachovať čo najvyššiu mieru autentickosti, a to nielen prostredníctvom kostýmov alebo druhu a spôsobu použitia zbraní, ale i charakterom jednotlivých postáv a celkovej atmosféry deja.

Ťažiskovým obdobím je Tridsaťročná vojna (r.1618 - 1648), ale na požiadanie pripraví aj program z obdobia gotiky (gotické brnenia, krúžkové zbroje, gotické polozbroje, gotické chladné a strelné zbrane), alebo z obdobia dobývania Severnej Ameriky (pravá westernová show s autentickými strelnými zbraňami).

Najmenším divákom sa predstavuje v programoch, ktorých obsah a dĺžka sú variabilné podľa želania organizátorov vystúpenia. Ďalej ponúka účasť na dobových sprievodoch, čestnú stráž, čestné salvy a programy pre uzavreté spoločnosti.

Ponúkame aj pravú ohňovú show – či už ohňový súboj, pálenie ohňom, pľuvanie ohňa, točenie ohňových reťazí alebo šnúr...

 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk