magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Jazyková škola, a.s. - BERLITZ


kategória:ŠKOLSTVO/Jazykové školy/

adresa:Letná 45, 040 01 Košice

tel/fax:Tel:055/ 6829 140 Fax:055/ 6829 144

Popis:
Ako to všetko začalo...
V roku 1870 založil Maximilian Berlitz svoju prvú jazykovú školu v Spojených štátoch na Rhode Islande. Experimentoval s výučbou tak, aby pomohol študentom rozumieť a rozprávať v jazyku od samého začiatku, nezameral sa hneď na gramatiku a preklady.

Po niekoľkých týždňoch zistil, že u jeho študentov nastal pokrok omnoho skôr ako u študentov študujúcich podľa tradičných metód.

Odvtedy sa už milióny ľudí naučilo s pomocou Berlitzovej metódy rozprávať v novom jazyku. Táto metóda skutočne zaujala aj niekoľko zaujimavých ľudí - od leaderov najznámejších spoločností cez športovcov, až po známe herecké celebrity.

Berlitz okrem výučby jazyka ponúka aj lokalizáciu softwaru, preklad dokumentov, desktop publishing, interpretačný servis, ako aj širokú škálu našich produktov - knižky pre samoukov, knihy s frázami, slovníky a cestovné príručky.
Moderné učebné metódy, storočná skúsenosť
V učebnom prostredí jazykovej školy Berlitz ponúkame najnovšie technológie v spojení s najmodernejšími učebnými metódami. Počas vyučovania používame videokazety, CD-ROM nosiče a počítačové programy ako napríklad "WordGo", aby sme vám pomohli rýchlejšie napredovať, a aby sme rozšírili vaše možnosti výučby. Doma vám naše audiokazety pomôžu zopakovať a utvrdiť to, čo ste si osvojili v triede.

Navyše vám výučba pomocou modelových situácii (Berlitz Action Modules) pomôže získať istotu v praktickom používaní nového jazyka. Počas týchto špeciálnych hodín preberajú študenti situácie z každodenného života. Napríklad, predavač áut sa snaží docieliť vysokú cenu a naopak, kupujúci sa snaží docieliť čo najnižšiu cenu. Tento "spor" musia obaja študenti vyriešiť použitím svojich novonadobudnutých jazykových znalostí.
Niekoľko rád, ako z vášho programu u nás vyťažiť maximum
Počúvajte a opakujte!

Materinský jazyk ste sa naučili opakovaním toho, čo hovorili ľudia okolo vás. To isté platí aj o učení sa nového jazyka.

Rozprávajte nahlas!

Nehanbite sa napodobobať nový prízvuk. A nebojte sa, že urobíte chybu. Hlavný dôvod, prečo sa deti učia cudzie jazyky rýchlejšie ako dospelí, je, že si proces učenia vôbec neuvedomujú. Preto využite každú príležitosť a použite svoju novú znalosť.

Neprekladajte!

Vyvarujte sa pokušeniu porovnávať cudzí jazyk s vaším materinským. Opakujte a odpovedajte, neprekladajte a neanalyzujte!

Nemyslite na pravopis!

Možno vás prekvapí, že písanie a čítanie je prekážkou pri učení toho, ako sa dohovoriť v cudzom jazyku. Zbytočne odvádzajú pozornosť a vedú len k zlej výslovnosti. Uvidíte, že po osvojení si ústneho prejavu vám prechod k čítaniu a písaniu nebude robiť problémy.

Držte sa harmonogramu!

Pamätajte, že čím viac budete v prostredí, kde sa hovorí cudzím jazykom, tým rýchlejšie sa ho naučíte. Preto sa snažte skrátiť intervaly medzi jednotlivým hodinami na minimum. Tak budete venovať viac času novému učivu než opakovaniu starého.

Doma si opakujte!

Vypracujte cvičenia vo vašich príručkách. Naše multimediálne materiály sú určené na utvrdenie toho, čo ste sa naučili v triede. Preto používajte kazety, nech ste kdekoľvek - doma, v aute, dokonca aj v posilovni. Počúvajte ich tak často, ako sa len bude dať a odpovedajte na ne nahlas!

E-mail:
office@berlitz-ke.sk
kamaras@berlitz-ke.sk
kucerova@berlitz-ke.sk

Približná poloha sídla firmy
(poloha ULICE na ktorej sídli firma/inštitúcia)
na MAPE
:

<-- Nazad do zoznamu záznamov

<-- Nazad do sekcie služby

 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606