magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Peter Janáčik: FATA MORGANA

26. 7. - 2. 9. 2001

Múzeum Vojtecha Löfflera

Múzeum V. Löfflera v Košiciach pripravilo výstavu mladého fotografa - výtvarníka Petra Janáčika (1966).

Koncom 90-tych rokov sa Janáčik etabloval na mladej výtvarnej scéne ako solitér s osobitým programom v médiu fotografie. Orientoval sa na aktuálne tendencie euro-americkej výtvarnej scény, ktorej myšlienkový základ tvorí správa o príbehu individuality - jej hľadania a fixácie v zložitej, fatálnej sizuácii etického stavu spoločnosti na prelome 20. a 21. storočia. Je to príbeh intimity životného pocitu hľadania a pocitu mladej generácie i príbeh novodobého civilizmu s akcentom pohľadu na problematiku telesnosti v jej hlbších aspektoch.

Dominantnou témou autora je v súčasnosti zobrazenie vzťahov medzi mužmi, ku ktorému pristupuje z viacerých kontextuálnych uhlov pohľadu. Jeho práce gradujú do náznakov homosexuality.

Peter Janáčik študoval v rokoch 1988 - 1992 na DAMU (scénické a kostýmové výtvarníctvo), v rokoch 1990 - 1992 AVU Praha (Ateliér konceptuálnej kresby) a v rokoch 1993 - 2000 na VŠVU v Bratislave.

sivo

 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606