magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Stano Filko a Boris Ondreička: PRAH

16. 3. - 14. 5. 2000

Múzeum Vojtecha Löfflera, Alžbetina 20

Dňa 16. 3. Múzeum Vojtecha Löfflera otvorilo výstavu s názvom Prah. Kurátor výstavy - Vladimír Beskid, pri tejto príležitosti uviedol:

"Spoločný výstavný projekt Stana Filka a Borisa Ondreičku pod názvom PRAH je najväčším podujatím Múzea V. Löfflera na rok 2000. Okrem výstavných priestorov múzea súčasne prebieha v alternatívnej sieni Rotunda na Zbrojničnej ulici. Spoločným menovateľom dvojvýstavy tandemu Filko - Ondreička je výtvarné "obsadenie" priestoru, vytvorenie nasýteného enviromentu pomocou širokej škály médií a vyjadrovacích prostriedkov. Kým v múzeu ide skôr o individuálne a autobiografické prerozprávanie a modelovanie vlastného mikro-sveta uprostred múzea (100 kusov xeroxov veľkosti A3 a A4 - zachytávajúcich autorov v rôznych situáciach, veľkoplošná projekcia cez drevenú bránu, 4 diakarussely, zapojenie muzálnych sôch, vytvorenie oddychového priestoru s umelými kvetmi, drobné predmety a pod.), v Rotunde ide o vytvorenie meditatívneho priestoru so "svetelným kúpeľom" (biely priestor s bielym písmom, dymostroj s "padajúcim" suchým dymom, 12 halogénových lámp 500 W, svetielkujúce hadice a pod.)

Obidva výstavné miesta sú pritom prepojené siedmimi vrakmi áut vo farbách čakier, sprejmi, lepiacimi páskami a podobne."

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606