magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Dorota Sadovská: Dimenzia S

13. 1. - 27. 2. 2000

Múzeum Vojtecha Löfflera, Alžbetina 20

Dňa 13. 1. 2000 otvorilo Múzeum Vojtecha Löfflera výstavu výtvarníčky Doroty Sadovskej s názvom Dimenzia S. Autorka (nar. 1973) je predstaviteľkou mladej generácie slovenskej výtvarnej scény, na ktorú nastúpila v 90-tych rokoch. Je absolventkou Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave.

Kurátorom výstavy sa stal Vladimír Beskid, ktorý k jej tvorbe uviedol: "Projekt Dimenzia S je postavený na klasických metódach v maľbe, ale spôsob umiestnenia obrazu v priestore je odrazom netradičného postupu v konceptuálnych a postkonceptuálnych koncepciách. Je to cyklus o svätých, čo je špecifická téma autorky. Ide o zlúčenie prvkov, ktoré v sebe spájajú prejavy telesnej skratky a duchovného prekročenia zároveň."

Špecifické je umiestnenie diel, ktoré sú postavené voči sebe tak, že vytvárajú kocku, alebo kváder s jednou otvorenou stranou, z ktorej je možné pozorovať obrazy namaľované vo vnútri trojrozmeného útvaru. O originálnosti mladej autorky svedčí aj jej ďalší nápad, pre realizáciu ktorého si vybrala výstavu v Bratislave. Ide o cyklus fotografií z jej cesty do Paríža, kde fotografovala významných výtvarníkov svetového mena, ako držia jej obrazy. Možno metaforicky a možno kruto reálne takto figurujú ako stojany.

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606