magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Výtvarníci z Ostravy

6. 9. - 7. 10. 2001

Múzeum Vojtecha Löfflera

Múzeum Vojtecha Löfflera pripravilo kolektívnu výstavu mladých ostravských výtvarníkov, ktorí sú naladení na jednej generačnej vlne.

Jiří Surůvka patrí k umelcom, ktorí sa združujú okolo ostravskej galérie 761. V súčasnosti sa svojimi dielami prezentuje aj v Česko-Slovenskom pavilóne na Bienále umenia v Benátkach. Má za sebou už početné výstavy inštalácií. Pohybuje sa v rôznych médiach, typická je preňho digitálna tlač, video, performance a maľba. Na predstavovanej výstave dominuje hlavne jeho tlač Prísny Boh, ktorou parafrázuje Michelangelovu fresku - Boh spúšťa na ľudí bomby.

David Jedlička sa predstavuje klasickým médiom - maľbou, Michal Kalhous fotografiami, Petr Lysáček inštaláciami, objektami a maľbou. Jeden z jeho vystavovaných objektov zaujme minimálne netradičnosťou. Za sklom a na poduške, na akú sa ukladali napr. kráľovské klenoty, je vystavené konský trus potomkov kobyly, na ktorej jazdil Elvis Presley...

Výtvarná skupina Kamera Skura, ktorú tvoria ďalší traja výtvarníci, sa predstavuje inštaláciami parafrázujúcimi veľkopriestorové jointy "trávy".

sivo

Prísny Boh - spúšťajúci bomby

Konský trus potomkov kobyly, na ktorej jazdil Elvis Presley

Jointy

 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606