magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Fotoimage 2000

28. 6. - 22. 7. 2001

Múzeum Vojtecha Löfflera

Výstava Fotoimage 2000 predstavuje výber prác študentov a absolventov ateliéru doc. Miloty Havránkovej z Katedry vizuálnych médií Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. Jednotlivé vystavujúce diela sú prostredníctvom fotografie spracované cez počítač a následne zreprodukované prostredníctvom digitálnej tlače.

Problematika prenosu myšlienky, obrazu alebo významu v kontexte umenia do digitálnej reči, jej uchovanie v pamäti umelej inteligencie a následná "nekonečná reprodukovateľnosť" prináša závažnú diskusiu na poli teoretickom z pohľadu "virtuálnej večnosti".

Vystavené diela postihujú obdobie približne posledných dvoch rokov práce pedagóga so študentami. Jednotlivé fotografie sú vo väčšine prípadov výstupom semestrálnych a diplomových prác študentov. U niekotrých z nich môžeme vystopovať začínajúcu sa profiláciu.

Rôznorodosť jednotlivých prác naznačuje schopnosť pedagóga individuálne pristúpiť k jednotlivýcm študnetom a podporiť ich autentickosť vlastného vnímania sveta. Formálna stránka digitálnych fotografí osciluje v inscenovanej cez imaginatívnu fotografiu až po fotografiu s vizuálnym akcentom grafického dizajnu.

 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606