magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

KONTAKT
Miroslav Vacula
Belehradská 5
040 13 Košice

telefón: 0903 647 390
e-mail: vacula@extel.sk

Dielo vlastnými slovami

Foto č.1

"Deň detí na letisku pomaly končil. Práve som odchádzal preč, keď ma upútal pohľad na chlapcov, sledujúcich balóny spoza plotu. Vyznelo to ako hra symbolov. Balóny - voľnosť, lietanie v povetrí; plot - prekážka v dosiahnutí vlastných snov; detské ruky - ako chlapčenské túžby."

Foto č. 2

"Na púti v Galbotove veľmi pršalo. Ľudia sa skrývali, kde sa dalo, každý si hľadal suché miestečko. Ako oáza pokoja a hlbokého rozjímania pôsobila babka, ktorej dážď neprekážal, pretože sa rozprávala s Bohom."

Foto č.3

"Po povodniach v Starej Ľubovni som mal dokumentovať škody spôsobené prírodným živlom. V malom motoreste boli zaplavené skladové a hospodárske priestory. Ako to pôsobilo na ľudí najlepšie dokumentuje tvár ženy, naviac s tričkom so symbolickým nápisom ŽIŤ LEPŠIE."

Foto č. 4

"V Prešove sa konala výstava detských prác Ex Libris. Po celý čas ma fascinovali traja trpaslíci na podlahe ako objekt vhodný pre fotografiu. Niečo tomu však chýbalo. Aj znenazdajky k ním pristúpila Snehulienka."

Foto č. 5

"Mladý človek a mobil patria k sebe. Pritom komunikačná technika akosi menej oslovuje tých, čo chcú, avšak vo svojej samote nedokážu nadviazať rozhovor."

 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606