magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

KONTAKT
Miroslav Vacula
Belehradská 5
040 13 Košice

telefón: 0903 647 390
e-mail: vacula@extel.sk

MIROSLAV VACULA
reportážna fotografia

Narodil sa 3. 9. 1961 v Bardejove. V Košiciach žije od roku 1970. Študoval na gymnáziu v Košiciach, neskôr na vysokých školách, kde štúdium neukončil (prírodovedecká a strojnícka fakulta).

Foteniu sa začal venovať rok pred maturitou. Po vojenskej službe sa oženil a začal pracovať ako učiteľ autoškoly, neskôr ako komunálny fotograf. Po roku 1989 pracoval v Top rádiu ako "promotion manager" a nakoniec ako pracovník v reklame. Až rok 1997 znamenal prvú uverejnenú snímku v denníku Košický večer. Po roku 1998 fotil pre ďalšie regionálne denníky. V roku 2001 sa vracia opäť do "Košického Večera".

V súťaži TOPFOTO časopisu Magazín fotografie vyhral prvú cenu za rok 1999. Má za sebou 3 samostatné výstavy - v Bardejove, Poprade a Bratislave. Obrazový editor z Veľkej Británie Colin Jacobson, ktorý bol štyrikrát členom poroty novinárskej fotografie World Press Foto, zaradil jeho fotografie do projektu s názvom Rodinný album.sk. Tento projekt zahŕňa výstavu a fotografickú publikáciu. Vernisáž výstavy sa konala v Umeleckej besede v Bratislave a putovná výstava pokračovala v ďalších mestách. Fotografická publikácia bola koncipovaná ako príbeh o časovom, ekonomickom, politickom a sociologickom rozhraní niekoľkých svetov v jednej krajinke v strede Európy. Obsahovala 187 fotografií od 41 fotografov.

Charakterom tvorby je Miroslav Vacula reportážnym fotografom. Jeho snahou je zachytiť neopakovateľné momenty nabité dejovou atmosférou, prchavé zážitky ako výsek z konkrétneho času, avšak s odkazom večne platných symbolov prirodzených ľudských hodnôt.

Svoje diela ponúka na výstavy spoločné i autorské, pre vhodné publikácie, ako i svoju prácu pre konkrétne projekty, ktoré vyžadujú prácu fotografa ako dokumentaristu - reportéra.

Výročie oslobodenia

Warholovo múzeum

Spoveď Róma

Babka a marhule

Dievčatko a rušeň

Babky v Tescu

Immaculata

Jarovnice II.

Rómska púť

Na židovskom cintoríne

Psia búda

 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606