magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

PREDSTAVENIE

Jozef Sikora patrí do kategórie ľudí pôsobiacich sa umeleckí remeselníci, pričom preň charakteristická činnosť je výroba medených šperkov a úžitkovej i dekoratívnej keramiky.

Výrobky sú stvárnené na základe jeho vlastných návrhov, niekedy i podvedomo vychádzajúce zo vzorov starých šperkov z rôznych častí a vývojových období sveta.

Dominantou jeho tvorby je obrazové i ornamentálne stvárnenie výrobkov, pretože, ako tvrdí, na základe vkusu a originality ozdôb zovňajšku či bytu, si človek vytvára prvý dojem, ktorý je veľmi dôležitý.

Každý výrobok vytvára iba v malých sériach, pričom sa opakuje iba základný tvar, ale každé dielo sa i v rámci série čímsi líši od ostatných. Možno teda tvrdiť, že je neopakovateľné.

Prevládajú náhrdelníky a náušnice z medi, často kombinované s keramickými ozdobami. Medzi výrobkami z hliny dominujú netradičné črepníky, čajníky, brošne, zášnice i priestorové obrazy na steny.

 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606