magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Metská časť Košice - Sídlisko Ťahanovce

Charakteristika

Mestská časť Košice - Sídlisko Ťahanovce sa nachádza na okraji severozápadu Košíc. Susedí s mestkými časťami Košice-Džungľa, Košice-Dargovských Hrdinov a Košice-obec Ťahanovce.

Základný kameň sídliska, dnes samostatnej mestskej časti, bol položený v máji 1985. V čase konštituovania samosprávnych orgánov - v roku 1990, tu žilo 13 000 obyvateľov. V čase vzniku tejto stránky, v januári 2001, tu štatisti vykazovali niečo cez 20 500 obyvateľov, podľa starostu je to asi o tisíc viac.

Sídlisko bolo pôvodne projektované na päť okrskov. K januáru 2001 boli dostavané tri. Pokračuje sa vo výstavbe štvtrého okrsku, kde by malo pribudnúť ďalších 1050 bytov. Piaty okrsok má mať charakter individuálnej bytovej výstavby.

V mestskej časti sa nachádza viacero významnejších podnikateľských subjektov, medzi najvýznamnejšie patria: Metro, Mila, Coop, Del Vita, Casspos, Mercedes, Nissan a ďalší.

Na sídlisku Ťahanovce sú dvaja prevádzkovatelia káblových rozvodov: Kabel Plus a Územné bytové družstvo Ťahanovce. Mestská časť týmito rozvodmi poskytuje občanom informácie o dianí na sídlisku prostredníctvom vlastného televízneho kanálu, kde sú 24 hodín denne zverejňované textové informácie (vrátane občianskej inzercie) a polhodinová videorelácia zo života mestskej časti, ktorá sa vysiela raz za dva týždne.

V mestskej časti Košice-Sídlisko Ťahanovce sa nachádza 8 materských škôl, 3 základné školy, pošta, zdravotnícke stredisko, polícia, mestská polícia a expozitúry dvoch bánk. K dispozícii veriacim je Kaplnka sv. Dominika Savia.

 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606