magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košice - mestská časť Šebastovce

Charakteristika

Košice - mestská časť Šebastovce sa nachádza ako okrajová mestská časť na juhu Košíc. Prechádza tadiaľ výpadovka smerujúca cez Seňu k hraničnému prechodu s Maďarskom. Táto mestská časť má vidiecky charakter, typické je tu bývanie v rodinných domoch, paneláky tu vôbec nie sú. Do roku 1981 boli Šebastovce samostatná obec.

V januári 2004 v obci žilo 611 obyvateľov. Vekový priemer obyvateľov klesá, pretože viacero mladých rodín sa sťahuje z centra mesta do rodinných domov. Starosta Šebastoviec predpokladá, že do roku 2010 by v tejto mestskej časti mohlo žiť 1000 až 1500 obyvateľov.

Kataster Šebastoviec susedí na severe s mestskou časťou Košice - Barca, na juhu s obcami Haniska a Valaliky, západne s mestskou časťou Košice-Poľov a juhozápadne s mestskou časťou Košice-Šaca.

Kataster Šebastoviec má približne 400 hektárov, z toho je zastavaných necelých 44 hektárov. Základná škola sa tu nenachádza, najbližšia je v Barci. Je tu však materská škola.

V Šebastovciach sa nachádza Hotel Ranč s reštauráciou, z podnikateľských aktivít sídli tu firma SVIP, ktorá sa zaoberá inžinierskou činnosťou (plynofikácia, vodovody, kanalizácia) a spoločnsosť Sanex, ktorá vyrába ťažné vozíky za autá.

Ďalšia linka súvisiaca so Šebastovcami:
Farský kostol sv. Jána Krstitela

Najmladší Šebastovčania v materskej škôlke

Farský kostol sv. Jána Krstiteľa

Zvonica

V uliciach a uličkách Šebastoviec

Dom smútku

 

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606